Z kim spotkacie się na Śląsku? Kto zainspiruje Was do kreatywnych działań?

Może będzie to Łukasz Żywulski, który opowie Wam jak zachować równowagę pomiędzy pracą, życiem zawodowym a pasją, które w równym stopniu się uzupełniają, co i wykluczają? Czy to w ogóle możliwe? Co oddziałuje na nasze dobre samopoczucie w pracy? Jakie elementy wpływają na ogólne zadowolenie z wykonywania pracy bibliotekarza?
Odpowiedzi na ta wszystkie pytania pojawią się podczas wystąpienia “Z sercem do biblioteki, czyli jak nie zwariować i nie wypalić się gdy praca jest pasją, a pasja pracą?”

Być może znacie już naszego prelegenta a może dopiero się poznacie. Dla przełamania pierwszych lodów prezentujemy jego biogram 🤓

Łukasz Żywulski – bibliotekarz i regionalista, absolwent historii i bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Urodził się w Ełku, mieszka w Bytomiu, pracuje w Piekarach Śląskich, ale zanim osiadł na Górnym Śląsku zdobywał doświadczenie w różnych typach bibliotek w Toruniu i okolicach Warszawy. Obecnie pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich. W pracy bibliotekarza stara się być wielozadaniowy. Pełni w bibliotece funkcje, które wymagają posiadania wielu różnych umiejętności, ale dają też pewną swobodę działania i możliwość wykazania się inicjatywą. Ceni sobie rozwój i dobry kontakt ze współpracownikami oraz lokalną społecznością. Siła wyższa nie obdarzyła go talentem plastycznym, ale wrodzony zmysł estetyczny pozwala mu czuwać nad prawidłowym kształtowaniem wizerunkowej polityki biblioteki i jej przestrzeni. Inicjator i realizator kilku projektów z pogranicza historii, bibliotekoznawstwa i szeroko pojętej kultury. Stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury w 2019 roku. Autor trzech książek i kilkunastu artykułów w prasie branżowej. W wolnych chwilach pasjonuje się piłką ręczną i współtworzy zespół Teodorki i Heneczki: 100% librarian band.